Hétfőn belekezdtem 3 újabb kis rézkarcba, amelyeket csütörtökön délelőtt le is tudtam nyomtatni. Plusz még kettő lemezt lealapoztam, de azokat már nem lesz időm elkészíteni. Csak délelőttönként tudtam dolgozni, mert minden délutánra volt valamilyen programom.
A Sümegi előadás Lechner kecskeméti kötődési munkáit, terveit mutatta be, azaz a Városházán kívül azt a bérházat, amelyet Budapesten építettek fel és a Víztornyot, amely végleg terv maradt.
Kedden délután a Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek Kápolna Galériájában egy fiatal kanadai lánynak, Ashely Marshallnak nyílt kiállítása, aki anyai ágon magyar felmenőkkel rendelkezik. Munkáiban személyes gyökerei és élményei tükröződnek.


Szerdán délelőtt még az utolsó maratásokat készítettem a rézkarcokon, délután pedig vonatra ültem és Budapestre utaztam, ahol a Virág Judit Galériában egy nagyon izgalmas, a GyermekKORtárs című kiállítás nyílt 5 órától. A vonaton egy régi kandós kolléganővel utaztam együtt, aztán elcsaltam a kiállításra is. Volt időm alaposan körbenézni a megnyitó előtt. Tarr Hajnalka volt a kurátor és Mélyi József nyitotta meg a kiállítást. Mélyi és Tarr Hajnalka is kíváncsi volt, hogy azokból, akik gyerek korukban nem túl jól rajzoltak lettek-e a konceptuális művészek és azokból, akik jól rajzoltak, lettek-e az új akadémisták. A képlet persze nem ilyen egyszerű. Hála az égnek! De az, hogy kit mi érdekel, az úgy tűnik, már gyermekkorban eldőlt. Persze ez se törvényszerű. Maurer Dóra gyermekkori rajzainak házai, kertjei, kapui következetességről, tudatosságról vallanak. Szépek, színesek és lendületesen voltak Roskó Gábor rajzai is. Számomra a legnagyobb meglepetés Győffy László 5 éves korában készült erőteljes vonalakkal megrajzolt állatai voltak.
Azért is utaztam fel, mert kíváncsi voltam Mélyi megnyitó szövegére, aki azzal kezdte, hogy az lenne a stílszerű, ha most az ő 10 évesen írt írásaival indítana. Ha nem is idézte szó szerint azokat mind, azért említett 3 példát, hogy mikről és miket írt annak idején. Szerinte is vannak visszatérő, kortól és történelmi háttértől független motívumok, pl. ló. hajó, ház, de vannak olyan is, amelyek igen is egy-egy korról árulkodnak pl. tank, nindzsa. Szerinte az is érdekes, hogy a szülők, milyen rajzokat tettek el gyermeküktől, akik most felkutatva a szekrény, padlást vagy pincét előhalászták ezeket és most megmutatják nekünk.
Hazafelé éppen elértem még a 6 órás vonatot, hiszen a galéria gyalog 8-10 percre van a Nyugatitól, így nem olyan későn kerültem haza. Vittem a vonatra javítani való dolgozatokat is, de képtelen voltam magamat rászánni a javításra.