Most kétféle dologba kezdtem bele, egyrészt a Kortárs Keresztény Ikonográfia Biennálé idei kiírására három grafikával készültem, ezeket hasonló technikával, mint az őszi szüneteset, azaz 50×70 cm-es méretben, plexi karccal és transzferálással. A három tervből kettőt kezdtem el: Árpád-házi Szent Piroskát és Szent Mártont, de ezek még nincsenek készen, a transzferálás hiányzik még róluk, még csak a plexi karcokat nyomtattam le a papírra. A plexiket simán híradónézés közben is lehet csinálni, nem kell sok mindent előpakolni, nem kell sav, hígító stb., csak egy karctű és a rajztábla. Igaz, több estét is igényelt, mire végeztem velük. Mivel ez egy pályázat, így ezt most nem mutatom meg, csak ha már publikus lesz. Piroskával az isztambuli Hagia Sophiában lehet találkozni, és találkoztam is vele 2008-ban és 2011-ben. Mártonnal pedig nyáron futottam össze Pannonhalmán, ahol a Porta Speciosát díszíti.
Másrészt a magyar caminós nyári élmények alapján, gondoltam erre is készítek egy-egy rézkarcot minden napra. Itt most csak 5 napról volt szó, ezért egy kicsit nagyobb méretet választottam, 20×30 cm-es rézkarcokat készítettem. Szombaton előkészítettem a lemezeket (lecsiszoltam őket), vasárnap lealapoztam, hétfőn a vonalas maratást megcsináltam, a foltmaratáshoz alapoztam le a lemezeket, kedden kezdtem el a foltmaratást. Kedd délutánra végeztem velük, de a nyomtatásra csak ma szerdán került sor.



A negyedik nap mi Hédervárra mentünk, itt a Boldogasszony-templomban láttam meg azt a fából készült, egykor festett belógatott Krisztust, ami rögtön megtetszett, és rögtön tudtam, hogy ebből lesz egy grafika.
Az ötödik napon Hédervárról Mosonmagyaróvárra gyalogoltunk, ahol a várhoz közel egy egykori gyárépület tetszett meg nekem annyira, hogy az ötödik napi rézkarcban ezt dolgoztam fel.
