A Bolyaiban hétfőn délután nyitottam meg ünnepélyesen három szakkörös lányomnak a kiállítását a 2. emeleten kialakított diákgalériában. A megnyitón közreműködött Molnár Ágnes és Erős Dávid. A lányok nagyon aranyosak voltak, teljesen meghatódtak, de a jelenlévő szülők is.
Körülbelül ezt mondtam el:
"Egy kiállítás ünnep, a kiállítótérnek és a kiállító „művészeknek” is, aminek kezdetét a megnyitó ceremónia tölti be. Adjuk meg a módját! Nem kis dolog az, ha valakinek már középiskolás korában kiállítása nyílik, mégha nem is teljesen egyéni, hanem így hármasban állítanak ki. Hamarosan szólok majd róluk külön-külön is, de először így együtt néhány jellemző.
Ők ugyan külön személyiségek, és meg is küzdenek azért, hogy így gondoljak rájuk, de amellett, hogy együtt járnak a szakkörömbe, még más hasonlóságok is vannak köztük.
Mindhármuk rajzolás iránti szenvedélye már nagyon korai gyermekkorban megmutatkozott. A szülőkben támogatókra találtak és mindannyiuk egyfajta kikapcsolódásként, feszültség levezetésként, terápiaként is fest, rajzol. Egyenlőre egyikük sem művészeti területen akar továbbtanulni.
Abc sorrendben:
Somorjai Annamunkái szerepelnek az első 4 lapon, amelyeken látszik vonzódása a lendületes formákhoz és színekhez. Egyaránt készít figurális és non-figuratív képeket is, grafikákat és festményeket is.
Somorjai Réka inkább kötődik a figuralitáshoz, az emberhez, állathoz vagy éppen a tájhoz. Kedvenc technikája a tus, a rézkarc és az akvarell. Talán az ő munkái a legkeményebbek, határozottabbak, „férfiasabbak” (ezen nem kell megsértődni, a vonalvezetés határozottságára utaltam csupán).
Thuróczy Erikamindegyik munkája festmény, amelyek sokszor non-figuratívok, az ő kedvenc technikája az akvarell, bár szereti a szénrajzot és tust is.
Mindannyian az impresszionizmus és szecessziót nevezték meg kedvenc stílusuknak.
Nem érdeklő őket az elismerés - ezt ők mondták, de én tudom, hogy igenis fontos számukra az elismerő visszajelzés, vagy az építő kritika. Ezért most én köszönöm nekik az eddigi szakkörös ténykedésük és kívánok sok-sok sikert az élet bármely területére, de kívánom, soha nem felejtsék el az alkotás „gyógyító” jellegét sem!
És köszöntsétek ti és őket!"
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése